Lulu

25. 3. 2020

Tento deník vzniká kvůli mimořádné situaci, která nastala. Jsou totiž zavřené všechny školy a v České republice je vyhlášená karanténa. Toto opatření je tady kvůli koronaviru, který se začal šířit světem. Už je to týden a pár dní, co v naší škole probíhá online výuka, která nám všem dává docela zabrat. V deníku budu popisovat, co během karantény zažívám.

31. 3. 2020

Dnes jsem se snažila pomoct své sestře s matikou. Snažila jsem se vypočítat jednu úlohu, trvalo mi to asi půl hodiny, ale stejně si myslím, že jsem to vypočítala špatně. Myslím si, že jsem ji do toho spíš o něco víc zamotala a sebe taky. Ale tak u mě je to jedno, spíš ona, až dostane známku, tak nebudu moc šťastná.

2. 4. 2020

Dnes jsem jela k zubaři. Ne, že bych se někdy k nějakýmu doktoru těšila, ale dneska to byla příležitost, zase po nějaké době ze sebe udělat člověka (teda v rámci možností). Bylo to docela zajímavé, vidět všechny ty ulice, ve kterých se normálně nejde pomalu ani nadechnout, jak jsou přeplněné, a dnes jsem tam potkala sotva tři lidi. A také jsem si uvědomila, že takhle musím někam vyjít častěji. Ta karanténa na mě opravdu nemá dobrý vliv a už to se mnou začíná být dost špatné. Dnes jsem se snažila vydolovat lístek na parkování z automatu. Asi po deseti minutách, co kolem mě procházeli lidé a házeli na mě zvláštní pohledy, jsem zjistila, že je na automatu obrovská cedule, na které stojí „automat mimo provoz“.

6. 4. 2020

Když skončila poslední hodina, měla jsem v plánu dodělat ještě nějaké úkoly, ale když jsem viděla, jak je venku krásně, musela jsem jít alespoň na chvíli na procházku. Během procházky jsem si našla moc hezké místo, kterého jsem si nikdy předtím nevšimla, a nakonec jsem tam byla asi hodinu. Asi tam teď budu muset chodit častěji, protože se tam skvěle přemýšlí a zároveň odpočívá.

7. 4. 2020

Dnes byl dost zvláštní den. Hned od rána jsem měla pocit, že nic nestíhám. Takže jsem se snažila udělat úplně všechno strašně rychle. Naštěstí jsme odpoledne měli OKR a půl hodiny jsme relaxovali, takže jsem se konečně zastavila, uklidnila se a potom bylo všechno zase dobré.

13. 4. 2020

Protože jsem dnes neměla nic moc na práci, rozhodla jsem se, že půjdu na dlouhou procházku. Vybrala jsem si trasu, která vedla takovou lesní cestou. Tu cestu znám moc dobře, nebo spíš jsem znala. Jako malá jsem tam byla pořád. Tak jsem tedy vyšla, měla jsem v plánu být venku nejdýl dvě hodiny. Asi v půlce cesty jsem viděla odbočku a zajímalo mě, kam vede, tak jsem tam zabočila. Samozřejmě jsem se ztratila. Netušila jsem, kde se nacházím, mobil jsem si nevzala a do toho všeho začalo pršet a já jsem na sobě měla jen mikinu a moje boty taky nebyly nic moc do deště. Nakonec jsem se odtamtud nějak vymotala zpět na cestu domů, ale moje procházka trvala místo dvou hodin asi čtyři.

14. 4. 2020

Dnes jsem se probudila do úplně zasněžené krajiny. Byla jsem dost zmatená. Zvykla jsem si, že mě každé ráno vzbudí světlo od sluníčka a já si vyjdu se psem na procházku,abychom si slunce takhle po ránu užili. A teď jsem zase měla jít vyndavat zimní bundy arukavice?

22. 4. 2020

Dnes jsem po déle jak měsíci viděla svého dědu. Bylo to sice jen přes plot asi na pět možná deset minut, ale i tak mi to udělalo radost a zvedlo náladu. Pověděli jsme si navzájem nějaké novinky, i když jich v této době není úplně moc. Bylo to pro mě hezké zpříjemnění dne.

23. 4. 2020

Zrovna dnes se naše WiFi rozhodla, že bude vypadávat každých pět minut. Vybrala si vážně nejhorší den, protože jsem dnes potřebovala hodně komunikovat, mít zapnutou kameru, která se neustále zasekávala. Přijde mi, že snad pokaždé, co mi nějaký učitel položil otázku, mi internet spadl. Doufám, že to byl jen jeden výjimečný den.

27. 4. 2020

Dnes jsem se probudila v půl čtvrté ráno a připadala jsem si vyspaná a připravená jít si zatancovat nebo prostě něco dělat. A to jsem večer nešla spát zrovna brzo. Musela jsem se jít párkrát podívat do vedlejšího pokoje, abych se ujistila, že se mi v telefonu nějak nepřehodil čas,a že je vážně půl čtvrté. Vydržela jsem ještě chvíli ležet, ale pak už mě to nebavilo, a tak jsem nějak po čtvrté hodině vstávala. Alespoň jsem udělala věci, na které bych během dne neměla čas. Cítila jsem se vážně skvěle, ale asi kolem dvanácté už jsem byla strašně unavená a potřebovala jsem spát. To jsem ale nemohla. Nějak jsem zvládla být vzhůru, ale večer jsem šla spát tak brzy, jako už dlouho ne.

28. 4. 2020

Chtěla jsem dnes natočit nějaká videa, která jsme dostali za úkol natočit. Našla jsem si louku, která je od našeho domu asi dvacet minut. Vyrazily jsme tam se sestrou hned, co mi skončila škola. Když jsme začaly natáčet, zjistily jsme, že mám v mobilu plné úložiště, tak jsme chtěly zkusit sestřin telefon, ale ten byl skoro vybitý, takže jsme se musely zase vrátit, ale procházka hezká.

4. 5. 2020

Šla jsem dnes po dlouhé době hrát se sestrou tenis. Hra skončila asi po půl hodině, když jsem všechny míčky odpálila někam do pole. A že jich bylo fakt hodně...

5. 5. 2020

Po čtyřech volnějších dnech zpět do režimu. Ráno vstát, jít si pohrát se psem, připravit snídani pro sestru a pro mě, přichystat se na výuku. Začínám cvičením, které je příjemné pro naladění na celý den. Po cvičení, skype hovoru a dalším pohybu přichází pauza na oběd, při které jsem se snažila vyndat psovi klíště. Potom další výuka. Dnes jsem se rozhodla, že si vezmu učení ven, nějak mi přitom nedošlo, že není zase takové teplo, tak jsem se rozhodla tam být jen dvě hodiny, potom jsme měli samostatnou práci, takže jsem se přesunula dovnitř a pokračovala v učení. Najednou bylo skoro šest hodin a nám skončila poslední hodina. Oblékla jsem se a vyrazila na procházku. Po procházce už jsem jen odeslala nějaké úkoly a šla jsem si užívat klidný večer.

13. 5. 2020

První den s novým rozvrhem. Jsem ráda za větší volnost v rozvržení času na práci a více volného času.

14. 5. 2020

Dnes jsem měla dost zvláštní den, takový bez nálady. Moc mi ho ale zlepšil meloun. První, který jsem letos měla. Byl moc dobrý.

18. 5. 2020

Viděla jsem se dnes po dlouhé době se svou kamarádkou. Rozhodly jsme se, že si uděláme výlet na kole. Dojely jsme za naší další kamarádkou, u které jsme se omylem zdržely o trošku déle, než bylo v plánu. Bylo to příjemné ozvláštnění dne.

19. 5. 2020

Zasadila jsem si dnes stromek. S jakoukoliv rostlinou, o kterou jsem se kdy snažila starat, to nikdy nedopadlo moc dobře, ale do tohoto stromku vkládám naději. Doufám, že stihne alespoň trošku vyrůst.

25. 5. 2020

Moje sestra se dnes vrátila do školy. Je to docela fajn, takový větší klid.

27. 5. 2020

Už zase prší. Moc mě to nebaví. Potřebovala bych, aby bylo alespoň týden v kuse vážně hezky.

1. 6. 2020

Dnes má moje kamarádka narozeniny, tak jsem se rozhodla, že jí upeču její oblíbený dort. Moc jsem nevěřila, že se mi to povede, ale nejspíš povedlo.

3. 6. 2020

Dnes začínáme předělávat naši zahradu, takže mám za sebou dlouhý nákup nejrůznějších květin, keřů, stromků, bylinek. Ten nákup mě moc nebavil, ale když to teď vidím zasazené, stálo to za to.

8. 6. 2020

Už se blíží konec. Vlastně to všechno uteklo dost rychle. Jak celý školní rok, tak vlastně i karanténa.

9. 6. 2020

Dnešní odpoledne skoro celé strávené na louce - kvůli tvorbě. Nejspíš už jsem našla vhodné místo pro výsledné video.