25. 3. 2020

Ahoj, já jsem PampEliška a topím se raději v zážitcích než ve věcech, takže tady budou sepsány mé myšlenky a pocity, které mi zpestřily dny doma během učení. Tyto dny mi utíkají jako voda a jsem ráda, že se mi při psaní alespoň na chvilku zastaví čas a doufám, že na tyto chvíle budu vzpomínat v tom nejlepším světle.Tento deník se stává mým VOLNOMYŠLENKÁŘEM.

S volnomyšlenkami                       

PampEliška

26. 3. 2020

Začínám psát tento deník. A stala se nešťastná událost, umřel mi kaktus.

27. 3. 2020

Pátek, den kdy máme kratší vyučovaní a já můžu dělat něco jiného než sedět celý den u počítače a dělat úkoly. Konečně jsem si zazpívala a zahrála na moje milované ukulele.

28. 3. 2020

A je tady víkend! Konečně. Chvíle odpočinku a odtrhnutí od online školy. Za dnešek se toho stalo asi nejvíc ze všech těch dnů doma.S taťkou jsme myli okna, hádejte, které bylo nejšpinavější. Moje. Nevím, jak se to mohlo stát, vůbec to nechápu. Po obědě jsme s mamkou vyrazily na 10km procházku do přírody. Byla jsem tak šťastná, že jsem venku a dýchám čerstvý vzduch. Poté jsme s taťkou a bráchou stříleli vzduchovkou. Na třetí pokus jsem střelila váleček z 10 metrů.
Připadala jsem si vážně skvěle.

29. 3. 2020

Další den plný aktivit. Věšení záclon, které nás s bráchou strašně nebavilo, protože když nám zůstali volné kolíčky, museli jsme to celé předělávat. Dále nepovedené překvapení pro kamarádku a pečení šneků z listového těsta, které zmizely za jeden jediný den. Myslím si, že podařený den.

30. 3. 2020

A je po víkendu. Online škola volá! Dnešní den podobný jako ty ostatní. Jídlo, škola, škola, jídlo, škola, škola a škola, jídlo a spánek.Sem tam čtení, filmy a vtípky od bráchy a taťky.

31. 3. 2020

Vzbudila jsem se, viděla venku sníh a to mi zhoršilo náladu. Chtěla bych teplo, tancovat na zahradě a houpat se v síti.

1. 4. 2020

Včera sníh, dnes hezky. Opravdové aprílové počasí. Naštěstí mě tento rok nikdo nenapálil. Odpoledne jsem si užívala sluníčka a konečně se houpala na zahradě v síti a četla knihu.

2. 4. 2020

Devátý den. Už je to devátý den, co jsme si s taťkou a bráchou řekli, že budeme každý den dělat plank. Nejdříve 3 x 45 sekund a potom budeme zvyšovat. Cítím se fajn a čím déle ho dělám, tím si připadám silnější. Dříve jsem plank nenáviděla, teď už to není tak hrozné a pomalu tomu přicházím na chuť. Ne, že bych ho milovala, ale už mi tak nevadí. Můj taťka vyučuje karate, já jsem na něj začala chodit v 7 letech a miluju ho. Naučilo mě strašně moc věcí a hlavně bojovnost, odhodlanost, radost, úctu a nevzdávat se. Začalo se mi po něm moc stýskat, a proto jsme se rozhodli cvičit doma. Stojí za to se překonat, protože pocit, který se potom dostaví, je neuvěřitelný.

3. 4. 2020

Ospalá nálada. Venku je pod mrakem. Skoro celý den jsem proležela v posteli a koukala na filmy. Nevadí mi to. Někdy je potřeba vypnout.

4. 4. 2020

Protože s taťkou a bráchou máme rádi Marvel, jednou jsme se rozhodli, že uděláme maraton a budeme se dívat každý víkend. Teď, když máme více času a jsme doma, můžeme se dívat víckrát týdně. Večer jsme se tedy podívali na další film ze série a dali si popcorn. Byl to skvělý večer.

5. 4. 2020

S mamkou jsme vyrazily do přírody, myslely jsme, že procházka bude trvat 2 hodiny, ale protáhlo se to na 5 hodin. Seděly jsme na kopci, pozorovaly přírodu, pak jsme vyrazily za nosem a objevily nádherné cesty lesem. Dýchaly čerstvý vzduch, poslouchaly zvuky přírody, povídaly si a smály se. Byl to nádherný den plný sluníčka a radosti.

6. 4. 2020

Dnes byl úplně nádherný západ slunce. Nechtěla jsem, aby skončil, protože se mi líbily ty barvy a dodávalo mi to energii. Baví mě pozorovat každý den, jaká je obloha, jestli je světle, nebo tmavě modrá, jestli jsou mraky a jestli je večer vidět hodně hvězd, nebo málo.

7. 4. 2020

Chvíli odpočinku, relaxování a vypnutí jsem dnes rozhodně potřebovala. Pustila jsem si své oblíbené písničky a houpala se v síti na zahradě. V tu chvíli mi bylo vážně krásně a cítila jsem velkou úlevu.

8. 4. 2020

Dnešní den začal dobrou snídaní, pokračoval malováním vesmíru, spálením ruky při vaření, skvělým obědem a skončil nádhernou procházkou na mé oblíbené místo při západu slunce s rodinou.

9. 4. 2020

Skoro celý den jsem proležela na zahradě s knížkou, hudbou, smíchem a jídlem. A večer nesměl chybět plank. Celkem vydařený den, až na to,že mě posral pták.

10. 4. 2020

Dnes jsme s bráchou a babičkou vyrazili na chalupu. Hráli jsme soft tenis, šli na procházku, vyráběli, jedli, smáli se a zpívali. Miluju naší chalupu, je tam nádherně a připomíná mi to moje dětství.

11. 4. 2020

Protože dny strávené na chalupě patří mezi mé oblíbené, jeli jsme tam i dnes. Dopoledne jsme šli trhat kopřivy na nádivku, ale i když jsme měli rukavice, hned jsme se spálili. Odpoledne za námi přijeli taťka s mamkou a Maxíkem (náš pejsek). Zahráli jsme si badminton a opekli si buřty. Celý den jsme se pořád smáli.
Byl to skvělý den.

12.4. 2020

Poslední dny se večer koukám s rodinou na videa z mého dětství. Vždy se u toho hodně nasmějeme. Zjistila jsem, že jsem měla pořád energii, pořád jsem tancovala, zpívala, tvořila, dělala blbosti a smála se. Když na to tak koukám, měla jsem nádherné dětství. Je skvělé, že se na to můžu podívat zpětně.

13. 4. 2020

Dnes jsme s babičkou a bráchou jeli zase na chalupu. Kdyby jsme si neupletli pomlázku a neupekli mazanec, nevěděla bych, že jsou Velikonoce. Upletla jsem si tam věneček z pampelišek, který jsem tam potom zapomněla. Museli jsme odjet dříve kvůli dešti, ale já jsem za ten déšť ráda, protože tam skoro nikdy neprší a už to bylo potřeba. Večer mě taťka s bráchou vyšlehali a dost to bolelo. Byly to zvláštní Velikonoce.

14. 4. 2020

Dnes jsem celý den přemýšlela nad otázkou, na kterou se mě pořád ptala moje kamarádka:
,,Co je NIC ?“

PS: Nad odpovědí stále přemýšlím.

15. 4. 2020

Další den. Další přemýšlecí otázka. Zase od stejné kamarádky.
,,Je vesmír nekonečný?“

PS: Tyto otázky mi hlava nebere, asi nikdy nenajdu odpověď.

16. 4. 2020

Dnes jsem spálila dvě věci. Sebe a topinky. Lepší už to ani nemůže být.

17. 4. 2020

Každý den musím vymyslet, co udělám nám s bráchou k obědu. Moje vaření je na tom ale špatně, a tak se jídla dost opakují. Dnes jsem ale vymyslela, že udělám rizoto (to ještě zvládám). ALE! Nemám dobrý odhad a udělala jsem toho rizota docela hodně. Takže ho budeme jíst asi ještě další 3 dny.

PS: Naštěstí chutná dobře.

18. 4. 2020

Opět na chalupě. Opět dobré jídlo. Opět krásné počasí.

PS: Měla jsem rozhovor s ovečkama. Myslím, že si rozumíme.

19. 4. 2020

Protože celý den pršelo, rozhodla jsem se, že něco upeču. Vyhrál perník. Vypadá zvláštně, ale prý chutná dobře. Také jsem našla našemu pejskovi 3 klíšťata, která nebyla zakouslá, ale 3 zakouslá. Neodvážila jsem se je pokusit vyndat, musel to udělat taťka.

20. 4. 2020

Dnes večer jsme si s mamkou pustily film Teroristka. Je to černá komedie. Vše ve filmu mě překvapilo, nejvíce konec, ten jsem opravdu nečekala.

21. 4. 2020

Dnes jsem si zatancovala na kopci ve větru. Byl to skvělý pocit.

22. 4. 2020

S mamkou a s bráchou jsme vyrazili běhat. Byla jsem zvědavá, jak dlouho to vydržím, protože mi to dělá docela problém. Věděla jsem, že pro mého bráchu to bude snadné, protože mu to jde a mamka chodí běhat už dlouho. Překvapilo mě, že jsem to vydržela docela dlouho. Uběhli jsme 4 km a 2 km jsem šli.

Byla jsem na nás pyšná.

23. 4. 2020

Zase jsem se spálila. To jsem tak nešikovná ?

24. 4. 2020

Dnes jsme s taťkou jeli do Prahy, vyzvednout všechny moje věci z intru.
Balila jsem to asi 45 minut. Když jsem pak viděla, kolik jsem toho tam měla, vyděsila jsem se.
Zítra mě čeká vybalovací den.

25. 4. 2020

Dnes jsme s taťkou a bráchou jeli na kola. Taťka nás vzal cestou, o které jsem vůbec nevěděla a to bylo v okolí našeho města. Byla jsem překvapena, protože ta cesta byla fakt krásná.

26. 4. 2020

Měla jsem výborný čokoládový dort od babičky. Takhle dobře jsem si dlouho nepochutnala.

27. 4. 2020

Ranní úkol na hodině jógy byl zaměřen na rozcvičení chodidel. Sice to byl úkol na nohy, ale moje hlava s tím měla větší problém. Někdo složil lodičku nebo čepičku, ale já jsem své nohy donutila aspoň dvakrát přehnout papír.

28. 4. 2020

Zjistila jsem, že při věšení prádla posiluji ruce.

29. 4. 2020

Objevila jsem zelený kokosový čaj a je úplně skvělý.

30. 4. 2020

Pálení čarodějnic.
Večer plný ohně, dobrého jídla, zábavy a smíchu.

1. 5. 2020

První máj jsem slavila s taťkou a bráchou. Byli jsme na kolech, koupili si zmrzlinu, hráli florbal na zahradě, udělali si dobré jídlo a
večer jsme se koukali na Avangers: Endgame. Na konci filmu jsem brečela, ale byl to skvělý den.

2. 5. 2020

Poprvé v životě se mi podařilo chytit mouchu do ruky. Vždycky jsem nechápala,jak to taťka dělá, ale konečně se mi to povedlo. Sice mi ta moucha potom zdrhla,
ale pro mě bylo hlavní, že jsem ji chytila.

3. 5. 2020

Dopoledne jsem byla s taťkou na lekci čchi kungu a cvičili jsme venku. Byl tam s námi i tibetský mnich, který měl adidasové kraťasy. Bylo to skvělé nastartování nového dne.

4. 5. 2020

Dnes jsem vyrazila do obchodu nakoupit. Věděla jsem, že důchodci chodí od osmi do deseti. Tak jsem vyrazila v 10:10. Když jsem tam přišla, znervózněla jsem, všude byli důchodci. Nevěděla jsem, jestli tam jsem špatně já, nebo oni. Asi jsem tam byla špatně já, ale nikdo mě nevyhodil, a tak jsem si v pohodě nakoupila.

5. 5. 2020

Dnes jsem absolvovala dlouhou procházku s tetou a 5letou sestřenicí. Bylo to dost náročné, procházka trvala asi 2x tolik než normálně, protože moje sestřenice se skoro všude zastavovala, pak nechtěla jít dál a dokonce i brečela. Ale všechno dobře dopadlo, dorazily jsme v pořádku a sestřenice i s úsměvem.

6. 5. 2020

Upekla jsem tvarohový koláč, ale moje celá rodina si ho tak zamilovala, že zmizel do jednoho dne.

7. 5. 2020

Dnešní moje nálada nebyla moc fajn, ale večer přišel velký příval energie. Tyhle dny mám teď docela často.

8. 5. 2020

Dnes jsme s kamarádkou využily sluníčka a šly na procházku. V půlce cesty jsme se rozhodly, že půjdeme bosé. Byl to skvělý pocit.

9. 5. 2020

Zažila jsem krásný ptačí koncert.

10. 5. 2020

Celý týden se těším na neděli na SuperStar. Konečně jsem se dočkala, ale potom jsem si uvědomila, že zítra je pondělí.

11. 5. 2020

Konečně jsem dočetla povinnou četbu, byla jsem hrozně ráda a teď už zbývá, jen napsat čtenářský deník.

12. 5. 2020

Náš pes se rozhodl, že mě bude otravovat při natáčení úkolů do Duncan techniky. Protože máme malého psa , každou chvíli jsem se bála, že ho zašlápnu. Díky bohu, ani jednou se to nestalo. Pak už ho to štěkání a běhání kolem mě přestalo bavit a já si v klidu nahrála úkoly.

13. 5. 2020

Zmírnil se nám rozvrh. Jupí! Konečně můžu dělat to, na co jsem neměla doteď vůbec čas.

14. 5. 2020

Dnes jsme se s mamkou a bráchou hrozně vylekali psa, který na nás zaštěkal a vrazil do vrat. Všichni jsme vyskočili asi metr do vzduchu a zařvali, že nás muselo být slyšet fakt daleko, i lidi se na nás otáčeli. Brácha dokonce i přeběhl silnici. Potom následoval asi 5minutový záchvat smíchu.

15. 5. 2020

Poprvé za tuto dobu, co jsme doma, jsme dostali za úkol na lidové tance se natočit, jak tancujeme. Bylo to náročný, ale zároveň jsem si to užila.

16. 5. 2020

Díky karanténě se učím vařit a péct. Vždycky, ale vždycky se mi něco nepovede. Tentokrát jsem pokazila pudink. Naštěstí jsem měla v záloze ještě další 3 balení.

17. 5. 2020

NIC.
VŮBEC NIC.

18. 5. 2020

Protože máme s bráchou pokoje vedle sebe a máme tenký zdi, slyším skoro všechno. Třeba když hraje na playstationu, slyším, jak si tam s někým povídá a používá slova, kterým nerozumím, takže vždycky přemýšlím, co to asi znamená.

19. 5. 2020

S bráchou si někdy před spaním povídáme. My si ale nepovídáme normálně, protože nejsme vedle sebe, ale my ležíme každý ve svý posteli a křičíme na toho druhého, aby nás dobře slyšel. Pak se brácha ještě rozčiluje, ať si sundám ty rovnátka, že mi není rozumět. Tak takhle my si povídáme před spaním.
Je to docela sranda.

20. 5. 2020

Dnes odpoledne jsme s kamarádkou vyrazily na kolečkové brusle. Překvapilo mě, že jsem ani jednou nespadla.

21. 5. 2020

Konečně jsme měli trénink karate. Cvičili jsme venku na hřišti. Docela jsem se na trénink těšila a byla jsem ráda, že po dlouhé době uvidím své kamarády a zacvičím si s nimi. S kamarády jsme se vsadili, že poběžíme minimálně jedno kolečko. A měli jsme pravdu, my starší jsme běželi 2 a mladší 3. Myslela jsem,že umřu a bylo mi špatně. Cítila jsem se docela trapně, protože mě předbíhaly menší děti. No co nadělám, jsem ráda, že jsem to doběhla a přežila. Potom jsme ještě běhali kolem kuželek a cvičili kata a kumite. Když si odmyslím ten běh, tak to nebylo zas tak hrozný. Cítím, že zítra mě budou hodně bolet nohy.

22. 5. 2020

Nohy mě samozřejmě bolí a hodně.

23. 5. 2020

Dneska jsem byla docela překvapená, protože i když venku nebylo moc hezky, tak jsem měla dobrou náladu.

24. 5. 2020

Jeli jsme zase na chalupu. Točila jsem videa na tvorbu a na drama. Odpoledne jsem hrála na ukulele a zpívala s mamkou a babičkou. Bylo to skvělé odpoledne.

25. 5. 2020

Když jsem dneska pozorovala déšť, zjistila jsem, že déšť miluju, ale zároveň ho i někdy nemám ráda.

26. 5. 2020

Protože dnes měl můj brácha svátek, udělala jsem mu snídani do postele. Myslím, že má tu nejlepší ségru na světě.

27. 5. 2020

Dnes jsme s kamarádkou vyrazily na kolo. Nic se nám nestalo, ani jsme se neztratily, což je u nás neobvyklé.

28. 5. 2020

Docela často se teď dívám na nebe a pozoruji mraky. A říkám si, co mi ty mraky připomínají. Dneska mi připomínaly naši zeměkouli.
Je zajímavé, že každý den je nebe jiné.

29. 5. 2020

Protože dneska neměl nikdo z mých kamarádů čas, šla jsem sama na procházku. Sedla jsem si do trávy a jen pozorovala, co se kolem mě děje.

30. 5. 2020

To je pořád aprílové počasí ?

31. 5. 2020

Dnes k nám přišla moje kamarádka, hráli jsme Osadníky z Catanu a pingpong. Strašně jsme se u toho nasmáli, protože jsme hráli obíhačku a okolo stolu bylo mokro, takže jsme pořád uklouzávali. Já a Terka jsme naštěstí neupadly, ale můj brácha ano.

1. 6. 2020

Můj poslední Den dětí.

2. 6. 2020

Protože můj taťka dnes nemohl vést trénink karate, musela jsem to převzít já. Vždy hodinu před tréninkem se dává rodičům vědět, kdyby nebyl trénink kvůli špatnému počasí, protože cvičíme venku. Ale dnes se nedalo vědět, protože hodinu před tréninkem bylo hezky a ani v předpovědi nebylo napsané, že bude pršet.V půl šesté začalo poprchávat a pak i hodně pršet. Ale už zbývalo do začátku půl hodiny. Tak jsem se rozhodla, že tam půjdu, kdyby někdo přišel, abych mu řekla, že trénink nebude. Za dvě minuty šest začalo svítit slunce. Nakonec trénink byl a bylo nás tam sedm. Trénink byl nakonec dobrý, i když jsem se asi dost ztrapnila.
Na konci mě jeden kluk docela naštval, protože se mě zeptal, jestli už příště bude pan trenér, protože ho to se mnou vůbec nebavilo.
Ale ostatním se trénink líbil, takže to jsem ráda.

3. 6. 2020

Zjistila jsem, že vždycky když jsem s jednou mojí nejlepší kamarádkou, tak vždycky spolu něco jíme. Vždycky!

4. 6. 2020

Dnes jsem oficiálně umřela. Dnešní trénink karate byl dost děsivý. Běželi jsme 4 kolečka po 550 metrech a dost intenzivně cvičili. Myslela jsem, že omdlím.
Vypadá to, že náš trenér kolečka pořád zvyšuje a zvyšuje. Co bude příště?

5. 6. 2020

Protože bude mít má kamarádka přijímačky na školu, rozhodly jsme se jít na lov čtyřlístků. Už dlouho jsem žádný nenašla, ale dneska jsme měly obrovské štěstí.Já jsem našla 20 čtyřlístků, 5 pětilístků, 1 šestilístek a 1 sedmilístek, ale moje kamarádka jich našla ještě víc. Pořád to nechápu, ale měly jsme neskutečnou radost.

6. 6. 2020

Nepršelo. Nepršelo. Pršelo. Lilo. Nepršelo. Pršelo.

7. 6. 2020

Další den. Další lov čtyřlístků.

8. 6. 2020

Pořád mi nedochází, že už je červen a za chvíli jsou prázdniny.

9. 6. 2020

Dnes jsme s bráchou natáčeli video do baletu. Za úkol bylo běhat a zastavovat se podle hudby. Bylo to dost vtipné natáčení, protože jednou uklouzl brácha, podruhé já a pak jsme dostávali záchvaty smíchu.

10. 6. 2020

Protože k babičce a dědovi přijela naše teta a sestřenice, vyrazili jsme s bráchou za nimi je navštívit. Sestřenici jsme zabavili na celé odpoledne. Hráli jsme si na dinosaury, princezny a prince a měli jsme i polštářovou bitvu. Na chvilku jsem se tak vrátila do dětských let.

11. 6. 2020

ZASE jsem pekla ŠNEKY!

12. 6. 2020

Dnešní večer jsem proseděla v houpací síti s jídlem a s kamarádkou.

13. 6. 2020

Ležela jsem na verandě a jen pozorovala hvězdy. Tak skvělý pocit to byl.

14. 6. 2020

S mamkou jsme odpoledne vyrazily na procházku, ale cestou zpátky jsme chytly silný déšť. Byly jsme mokré úplně všude, ale jak říká moje mamka, aspoň máme nějaké dobrodružství.

15. 6. 2020

Deníčku, bylo mi s tebou skvěle a díky tobě jsem se zase o trochu více otevřela okolnímu světu a hlavně v sobě jsem si vše ujasnila a uvědomila. Moc ti děkuju!
A ještě chci poděkovat panu Štanclovi, že dostal tak skvělý nápad, založit tento deník a že s námi měl velkou trpělivost při hodinách češtiny a francouzštiny.
Ať se Vám daří.